Οι εφηβικές σχέσεις και η οριοθέτησή τους

Στο πλαίσιο του Σχεδίου Δράσης «Σχέσεις μαθητών – μαθητριών στο σχολείο: Καλλιεργώντας σχέσεις ζωής στο σχολείο», υλοποιήθηκε την Τρίτη, 13-2-2024 ενημέρωση στους μαθητές και τις μαθήτριες της Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξης του σχολείου μας με θέμα τις σχέσεις μεταξύ των εφήβων και την οριοθέτηση αυτών από την κ. Κυφωνίδου Σοφία, κοινωνική λειτουργό του σχολείου μας. Τα παιδιά ενημερώθηκαν για τη σημασία της δημιουργίας ορίων αλλά και τις μορφές παραβίασής τους. Οι μαθητές και οι μαθήτριες συμμετείχαν στη δράση με μεγάλο ενδιαφέρον, εκφράζοντας τις σκέψεις και τους προβληματισμούς τους για το θέμα αυτό.

Ευχαριστούμε θερμά την κ. Κυφωνίδου Σοφία για την ουσιαστική παρουσίασή της και τη γόνιμη συνεργασία.