Εορτασμός 25ης Μαρτίου

Τη Δευτέρα, 25 Μαρτίου 2024, το σχολείο μας συμμετείχε στις εορταστικές εκδηλώσεις της Δημοτικής Ενότητας Μαστιχοχωρίων στο Πυργί. Η ημέρα ξεκίνησε με τη δοξολογία στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως Θεοτόκου. Ακολούθησε επιμνημόσυνη δέηση, κατάθεση στεφάνων και απαγγελία ποιημάτων στο Ηρώο Πεσόντων. Στη συνέχεια οι μαθητές και οι μαθήτριες παρέλασαν με περηφάνια. Το πρόγραμμα ολοκληρώθηκε με παραδοσιακούς χορούς.

Την Παρασκευή, 22 Μαρτίου 2024, πραγματοποιήθηκε εορταστική εκδήλωση στο σχολείο μας. Τη γιορτή παρουσίασαν τα παιδιά της Α΄ τάξης  που τίμησαν την επέτειο εορτασμού της Ελληνικής Επανάστασης του 1821 με παραδοσιακό χορό, απαγγελία ποιημάτων και τραγούδι. Τη διοργάνωση της γιορτής ανέλαβαν οι καθηγήτριες του σχολείου μας Α. Τσούχλη και Μ. Πετρίτση.