«Εφηβεία: Έκρηξη; Πρόκληση; Ή μια καινούρια αρχή;»

Την Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με το ΓΕΛ ΚΑΛΑΜΩΤΗΣ εκδήλωση με κεντρική ομιλήτρια την έμπειρη σχολική ψυχολόγο Γιάννα Κουμή με θέμα «Εφηβεία: Έκρηξη; Πρόκληση; Ή μια καινούρια αρχή;». Κατά τη διάρκειά της διαβάστηκαν από τις διευθύντριες του ΓΕΛ Λαμπρινή Αλμυρούδη και του Γυμνασίου Αργυρώ Νεοχωρούση αποσπάσματα από το βιβλίο της κυρίας Κουμή με τίτλο  «Ψυχοκοινωνικές παρεμβάσεις στο Σχολείο».

Την εκδήλωση αγκάλιασαν με την παρουσία τους πολλοί γονείς μαθητών του σχολείου μας και εκπαιδευτικοί στους οποίους δόθηκε η ευκαιρία να διατυπώσουν τους προβληματισμούς τους και να ζητήσουν συμβουλές από την έμπειρη ψυχολόγο για τη διαχείριση των έφηβων παιδιών τους σε συζήτηση που ακολούθησε.

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τη Γιάννα Κουμή για την πολύτιμη προσφορά και στήριξη που απλόχερα προσφέρει στα σχολεία μας, με τις γνώσεις, την πολύχρονη εμπειρία και κυρίως με τη μεγάλη της αγάπη για τα παιδιά.