Εκπαιδευτική εκδρομή της Β΄ Γυμνασίου του σχολείου μας

Στο πλαίσιο του Περιβαλλοντικού Προγράμματος  « Μπες στο κλίμα»  με συντονιστές  καθηγητές τον κ 젤리킹2 다운로드. Κουφούδη Νικόλαο , φυσικό, και την κ. Αναγνώστου Αντιγόνη, φιλόλογο, πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική εκδρομή των μαθητών της Β΄ τάξης του σχολείου μας, από τις 30/03/2017 έως τις 02/04/2017, στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης  Στυλίδας Killer's Memory? Υπάτης, στη Λαμία. Οι  μαθητές είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν σε οργανωμένες από το Κ.Π.Ε ufo 패널 다운로드. εκπαιδευτικές δραστηριότητες σχετικές με την αειφόρο ανάπτυξη , τις ανακυκλώσιμες πηγές ενέργειας και τους παράγοντες που καθορίζουν το μικροκλίμα μιας περιοχής scouter client 다운로드. Έλαβαν, επίσης, μέρος σε βιωματικά εργαστήρια στα οποία έμαθαν να χρησιμοποιούν το στερεοσκόπιο παρατηρώντας διάφορα υλικά , καθώς και στο εργαστήριο γεωπεριβάλλοντος του Κ.Π.Ε 문자 메시지 다운로드.

Τη δεύτερη μέρα , ακολούθησε ξενάγηση  από τον υπεύθυνο του Κ.Π.Ε  στα ιστορικά μνημεία της πόλης της Λαμίας και της ευρύτερης περιοχής 뉴욕의 헤라클레스 다운로드. Στο τέλος της δεύτερης μέρας , πραγματοποιήθηκε  άφιξη  στην Αράχωβα και κατά την τρίτη ημέρα, οι μαθητές του σχολείου μας μαζί με τους συνοδούς καθηγητές, επισκέφτηκαν το Μουσείο και τον αρχαιολογικό χώρο των Δελφών , όπως και το χιονοδρομικό κέντρο του Παρνασσού pcap 다운로드. Τέλος, την τέταρτη και τελευταία ημέρα της εκδρομής , είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθούν στο Μουσείο της Ακρόπολης των Αθηνών και να περιηγηθούν στο ιστορικό κέντρο της Αθήνας medicine shop.

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *